Poprzedni
  • Gra Timeline wynalazki REBEL
  • Gra Timeline wynalazki REBEL
  • Gra Timeline wynalazki REBEL
  • Gra Timeline wynalazki REBEL
  • Gra Timeline wynalazki REBEL
  • Gra Timeline wynalazki REBEL
Następny

Gra Timeline wynalazki REBEL

Niedostępny

Szukasz rozrywki na długie wieczory? A może jesteś fanem historii techniki? Jeżeli pasjonuje cię historia najważniejszych wynalazków ludzkości, a przy okazji chcesz się świetnie bawić w gronie przyjaciół, to świetnie trafiłeś.

RTIMEW

55,00 zł

Opis

Gra Timeline Wynalazki to także gratka dla najmłodszych. Dzieci mogą poszerzać swoją wiedzę dotyczącą historii wynalazków oraz odkrywać nowe, nieznane wcześniej ciekawostki.

Zestaw zawiera 109 kart zawierających, z jednej strony, nazwę wynalazku i jego ilustrację, a z drugiej te same elementy wraz z datą.

Gra polega na ułożeniu linii czasu, na której będą chronologicznie pojawiać się wynalazki.

Jak grać?

Przetasowane karty należy rozdać po 4 każdemu graczowi (stroną bez daty na wierzchu). Żaden gracz nie może podglądać zawartości swojego zbioru aż do momentu rozpoczęcia rozgrywki.

Pozostałe karty tworzą talię, którą należy umieścić na środku stołu. Pierwszą kartę z talii odkrywamy i kładziemy na środku stołu, tak, by była widoczna dla każdego gracza. Od tej karty, nazywanej początkową, rozpoczynamy budowę linii!

Gracze po kolei muszą umieścić swoje karty obok karty początkowej. Bez odkrywania drugiej strony, muszą odgadnąć, czy wynalazek, który jest widoczny na ich karcie, został skonstruowany wcześniej, czy później od tego z karty początkowej.. Po lewej stronie karty początkowej kładą tę przypuszczalnie wcześniej wynalezioną, po prawej – pochodzącą z późniejszych lat. Po umieszczeniu karty w wybranym miejscu, gracz odwraca ją na stronę z datą i sprawdza, czy miał rację.

Jeżeli dokonał dobrego wyboru, nie musi dobierać nowej karty z talii, a kolejka przechodzi na następnego gracza. Jeżeli jednak jego decyzja nie była poprawna, odkłada swoją kartę do pudełka, a z talii na stole bierze wierzchnią kartę i umieszcza ją przed sobą.

Każdy następny gracz bierze pod uwagę wszystkie karty ułożone w linii, może umieścić swoją po stronie lewej, prawej lub pomiędzy kartami.

Rozgrywkę wygrywa ta osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart. Dokładne informacje na temat gry znaleźć można w dołączonych do pudełka „Zasadach gry”.

  • wiek: od 8 lat
  • ilość graczy: 2-8
  • czas rozgrywki: ok. 15 min

Zawartość pudełka:

- 109 dwustronnych kart

- zasady gry ( kliknij tutaj

INNI KUPILI RÓWNIEŻ

Produkty z tej kategorii