Poprzedni
  • Gra Timeline nauka i odkrycia REBEL
  • Gra Timeline nauka i odkrycia REBEL
  • Gra Timeline nauka i odkrycia REBEL
  • Gra Timeline nauka i odkrycia REBEL
  • Gra Timeline nauka i odkrycia REBEL
  • Gra Timeline nauka i odkrycia REBEL
Następny

Gra Timeline nauka i odkrycia REBEL

Niedostępny

Prawdziwa gratka dla miłośników historii odkryć naukowych! Teraz możesz rozwijać swoje pasje i dobrze się bawić w tym samym czasie! Gra przeznaczona jest dla dzieci od 8 lat.

RTIMENO

55,00 zł

Opis

logo-rebel_130px.jpg?668

Gra zawiera 110 kart z nazwą odkrycia i pasującą do niego ilustracją, a na odwrocie z tymi samymi elementami, uzupełnionymi datą. Zabawa polega na ułożeniu chronologicznie linii kart z kolejnymi naukowymi odkryciami.

Jak grać?

Przetasowane karty należy rozdać po 4 każdemu graczowi (stroną bez daty na wierzchu). Żaden gracz nie może podglądać zawartości swojego zbioru aż do momentu rozpoczęcia rozgrywki.

Pozostałe karty tworzą talię, którą należy umieścić na środku stołu. Pierwszą kartę z talii odkrywamy i kładziemy na środku stołu, tak, by była widoczna dla każdego gracza. Od tej karty, nazywanej początkową, rozpoczynamy budowę linii!

Gracze po kolei muszą umieścić swoje karty obok karty początkowej. Bez odkrywania drugiej strony, muszą odgadnąć, czy odkrycie, które jest widoczne na ich karcie, zostało dokonane wcześniej, czy później od tego z karty początkowej.. Po lewej stronie karty początkowej kładą tę przypuszczalnie wcześniej odkrytą, po prawej – pochodzącą z późniejszych lat. Po umieszczeniu karty w wybranym miejscu, gracz odwraca ją na stronę z datą i sprawdza, czy miał rację.

Jeżeli dokonał dobrego wyboru, nie musi dobierać nowej karty z talii, a kolejka przechodzi na następnego gracza. Jeżeli jednak jego decyzja nie była poprawna, odkłada swoją kartę do pudełka, a z talii na stole bierze wierzchnią kartę i umieszcza ją przed sobą.  

Każdy następny gracz bierze pod uwagę wszystkie karty ułożone w linii, może umieścić swoją po stronie lewej, prawej lub pomiędzy kartami.

Rozgrywkę wygrywa ta osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart.

Dokładne informacje na temat gry znaleźć można w dołączonych do pudełka „Zasadach gry”.  

  • wiek: od 8 lat
  • ilość graczy: 2-8
  • czas rozgrywki: ok. 15 min

Zawartość pudełka:

- 110 kart

- zasady gry (aby dowiedzieć się jak grać, kliknij tutaj.)

INNI KUPILI RÓWNIEŻ

Produkty z tej kategorii