Zabawki w kampaniach społecznych
    Ekspercko    0 Comments
16/03/2017 Zabawki w kampaniach społecznych

Nasz subiektywny ranking zaczynamy od kampanii meksykańskiego oddziału Czerwonego Krzyża. Tu pomysł odwoływał się do znanych i lubianych przez dzieci automatycznych zabawkach, które po wrzuceniu odpowiedniej kwoty – zazwyczaj 2 lub 5 zł – jeżdżą, trąbią, świecą itp. Takie automaty spotkać można w centrach handlowych, miejscowościach wypoczynkowych i wszędzie tam, gdzie są rodziny z małymi dziećmi. Meksykański Czerwony Krzyż postanowił wykorzystać wielką miłość maluchów i przemycić dobrą ideę pomocy. Dlatego zamiast koników, samochodzików i Myszek Miki stanęły automaty ratunkowe - karetki, helikoptery. Właśnie takie:

Cały dochód był przekazywany na akcje Czerwonego Krzyża. A jeśli chcecie zobaczyć szczegóły kampanii i więcej zdjęć – zapraszamy TUTAJ.

W Japonii natomiast do kampanii promującej transplantologię wykorzystano pluszaki. Dlatego miś miał łapę goryla, a słoń trąbę z ogona wiewiórki. Prosty przekaz, jasna dla wszystkich treść, która pozwoliła oswoić temat przeszczepów i zmienić nie najlepsze nastawienie społeczeństwa. Pluszaki bardzo zapadały w pamięć:

Szczegóły kampanii: TUTAJ

Pluszaki, ale w "bawełnianej odmianie" pojawiły się też w polskiej odsłonie nie tyle kampanii co akcji społecznej pn. Ośmiorniczki dla wcześniaków. Co mają wspólnego ośmiorniczki z wcześniakami? Otóż bardzo dużo. Mikroskopijne maluchy w inkubatorach mają odruch chwytania – często więc łapią za kable, przewody. Jest to niebezpieczne i niezdrowe dla nich. Aby te odruchy nie stanowiły zagrożenia dla życia i zdrowia wcześniaki otrzymują specjalnie wydziergane na szydełku ośmiorniczki, które kształtem przypominają pępowinę. Każdy może się do akcji przyłączyć i wydziergać ośmiorniczkę, która potem przekazywana jest na oddziały szpitalne. Cała akcja opisywana jest TUTAJ. Ośmiorniczki zaś wyglądają tak:

Zdjęcie z https://www.facebook.com/osmiorniczkidlawczesniako...

Jeszcze inaczej zabawki wykorzystał Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci w Chile. Tu popularne taczki do piaskownicy, dziecięca maszyna do szycia czy wiaderko stały się pretekstem do zwrócenia uwagi na problem wykorzystywania dzieci do pracy zarobkowej. Dla wielu maluchów taczki czy wiaderko nigdy nie będą zabawką, a zawsze tylko narzędziem pracy. Szczegóły TUTAJ.

A Wy jakie macie swoje typy???

Comments

Log in or register to post comments

Sklep Internetowy Patatoy

Sklep Patatoy link Przejdź

Kim jesteśmy

Parę lat temu mieliśmy takie marzenie: stworzyć wyjątkowe miejsce w sieci – miejsce dla dzieci – w którym będą tylko wybrane, najlepsze zabawki, specjalnie wyselekcjonowane, kolorowe, bezpieczne i trwałe. To marzenie udało nam się spełnić i teraz codziennie jako PaTaToy.pl wysyłamy do naszych małych odbiorców przesyłki z dobrą zabawą. Bo wiemy, że zabawa to ważna sprawa - A ten blog to nasza dodatkowa przestrzeń, w której chcemy nie tylko doradzać, ale też podpowiadać, inspirować i intrygować oraz zwracać Waszą uwagę często na sprawy prozaiczne, ale bardzo ważne. Mamy nadzieję, że polubicie to miejsce i wspólnie z nami będziecie codziennie podróżować przez świat zabawy.

Kalkulator zabawy

Kalkulator zabawy link Przejdź

Facebook

InstagramPogotowie Prezentowe

Pogotowie prezentowe link Przejdź