Matematyczne potyczki
    Home , Ekspercko    0 Comments
17/04/2018 Matematyczne potyczki

Królowa nauk – matematyka – da się lubić. Da się bardzo szybko polubić, bo wkroczyła do codziennej zabawy naszych dzieci i czaruje je swoimi zagadkami. Zobaczcie zatem jak można się bawić w matematykę od najmłodszych lat.

Puzzle matematyczne

Proste zadania, proste działania na początek przygody z matematyką. Pierwsze spotkanie z liczeniem na konkretnych zbiorach. Zanim dziecko połączy elementy układanki, musi wiedzieć ile przedmiotów ma na rysunku. Proste puzzelki pozwalają na spokojnie oswajanie się z liczeniem.

Klocki z cyframi
Klocki to jedna z podstawowych zabawek dziecięcych. A co, gdyby do były to klocki z cyferkami? Co, gdyby budowle rosły tak jak działania matematyczne? Zabawa i nauka w jednym, a przy tym wzrokowe oswojenie się z zapisywaniem cyfr i najprostszych równań matematycznych.

Znajdź i policz kolory
Gra, która wprowadza dziecko w świat cyfr od 1 do 5.

Łącznie 4 pola, 4 paski do gry i 45 żetonów, które trzeba umieścić we właściwym miejscu.

Magnetyczna matematyka
Eleganckie pudełko kryje w sobie wiele matematycznych zadań. Dla młodszych dzieci może to być zabawa np. w odszukanie danych cyferek. Starsze zaś spróbują za pomocą dołączonych kart wykonywać dodawanie, odejmowanie, a także mnożenie. A wszystko to magnetyczne i w eleganckim francuskim designie zabawek Janod.

Ułamki bez tajemnic
Wyższy poziom matematyki, który dzięki zabawie dziecko opanuje bardzo szybko. Kolorowe drewniane elementy pokazują ideę ułamków i zachęcają do odkrywania nowych działań matematycznych.

Kreatywna tabliczka mnożenia
Jednym nie sprawia żadnych problemów, inni muszą się z nią zmierzyć. Drewniana tabliczka z obracanymi walcami pozwala w szybki i prosty sposób zapamiętać działania. Co ważne, dzieci mogą bawić się razem, bo zabawka umożliwia sprawdzenie wyniku od razu - wystarczy tylko obrócić walec z wybranym równaniem.

Pozdrawiamy wszystkich małych matematyków!
Zespół PaTaToy.pl

Comments

Log in or register to post comments

Sklep Internetowy Patatoy

Sklep Patatoy link Przejdź

Kim jesteśmy

Parę lat temu mieliśmy takie marzenie: stworzyć wyjątkowe miejsce w sieci – miejsce dla dzieci – w którym będą tylko wybrane, najlepsze zabawki, specjalnie wyselekcjonowane, kolorowe, bezpieczne i trwałe. To marzenie udało nam się spełnić i teraz codziennie jako PaTaToy.pl wysyłamy do naszych małych odbiorców przesyłki z dobrą zabawą. Bo wiemy, że zabawa to ważna sprawa - A ten blog to nasza dodatkowa przestrzeń, w której chcemy nie tylko doradzać, ale też podpowiadać, inspirować i intrygować oraz zwracać Waszą uwagę często na sprawy prozaiczne, ale bardzo ważne. Mamy nadzieję, że polubicie to miejsce i wspólnie z nami będziecie codziennie podróżować przez świat zabawy.

Kalkulator zabawy

Kalkulator zabawy link Przejdź

Facebook

InstagramPogotowie Prezentowe

Pogotowie prezentowe link Przejdź