Nie ta zabawka - co zrobić z nietrafionym prezentem?
    Home , Ekspercko    0 Comments
27/12/2017 Nie ta zabawka - co zrobić z nietrafionym prezentem?

Prezenty gwiazdkowe zazwyczaj cieszą, radują i dodają świętom kolorytu, ale czasem pojawia się problem - nie ten prezent, nie ta zabawka. Co wtedy zrobić?

Prezenty pozwalają ucieszyć najbliższych pamięcią nie tylko w życzeniach, ale też taką ludzką i bardzo namacalną - prezentową. Bywa jednak, że prezent nie trafia w gust obdarowanego, mimo że jest kupowany z największą troską, miłością i starannością. O ile dorosły jest w stanie "przełknąć" prezentowy impas, o tyle dzieciom dużo trudniej jest zaakceptować "nie taki prezent".

Co wtedy zrobić?

- zostawić, odłożyć prezent "na potem", bo może on tylko wydawać się mało atrakcyjny w porównaniu z innymi podarunkami; jeśli natomiast nie będzie miał "konkurencji", może okaże się świetny!

- dać czas na poznanie prezentu - dziecko musi się z zabawką oswoić, poznać ją, zobaczyć jakie daje możliwości zabawy; święta to czas wielu emocji, wielu spotkań, rozmów, dlatego maluch może reagować zupełnie inaczej na zabawkę niż w "zwykłych warunkach",

- jeśli prezent jest niedopasowany wiekowo - dla starszego dziecka, warto schować go w szafie, aby poczekał na odpowiedni wiek małego właściciela,

- może zdarzyć się, że dziecko ma już podobny produkt - warto wtedy zastanowić się czy będzie on kolejnym elementem kolekcji albo serii, pokazując dziecku czym jest np. pasja zbierania określonych przedmiotów,

- samemu się pobawić prezentem - pokazać jego zalety, jego możliwości; niech dziecko zobaczy atrakcyjność zabawki w rękach innego użytkownika; wtedy na pewno łatwiej będzie mu ją zaakceptować.


Pozdrawiamy

Zespół PaTaToy.pl

Comments

Log in or register to post comments

Sklep Internetowy Patatoy

Sklep Patatoy link Przejdź

Kim jesteśmy

Parę lat temu mieliśmy takie marzenie: stworzyć wyjątkowe miejsce w sieci – miejsce dla dzieci – w którym będą tylko wybrane, najlepsze zabawki, specjalnie wyselekcjonowane, kolorowe, bezpieczne i trwałe. To marzenie udało nam się spełnić i teraz codziennie jako PaTaToy.pl wysyłamy do naszych małych odbiorców przesyłki z dobrą zabawą. Bo wiemy, że zabawa to ważna sprawa - A ten blog to nasza dodatkowa przestrzeń, w której chcemy nie tylko doradzać, ale też podpowiadać, inspirować i intrygować oraz zwracać Waszą uwagę często na sprawy prozaiczne, ale bardzo ważne. Mamy nadzieję, że polubicie to miejsce i wspólnie z nami będziecie codziennie podróżować przez świat zabawy.

Kalkulator zabawy

Kalkulator zabawy link Przejdź

Facebook

InstagramPogotowie Prezentowe

Pogotowie prezentowe link Przejdź