Pogotowie Prezentowe

Zabawkowe typy rodzicielskie

Powiedz mi jakie zabawki kupujesz, a powiem Ci jakim typem rodzica jesteś. Tak przewrotnie zaczynamy nasze blogowe wpisy. No bo przecież przez pierwsze lata to życia to rodzic jest tym, który kupuje zabawki i decyduje czym będzie się bawić jego dziecko. A więc na początek nasz subiektywny ranking, oczywiście z dużym przymrużeniem oka. To co  - chwila prawdy?

 

  1. Rodzic TOPzabawkowy

Śledzi nowości, ogląda kolorowe magazyny, pilnie śledzi reklamy na MiniMini, gazetki promocyjne z hipermarketów i sieciówek i kupuje wyłącznie to co jest na TOPIE. Gwiezdne wojny – proszę bardzo! Będzie i miecz świetlny w domu, i maska Lorda Vadera, i piórnik, a nawet chlebak z bohaterami sagi wszech czasów. Były Minionki? Tak…, wtedy cały pokój robił się żółto-niebieski jak filmowe plakaty. Zawsze na topie, zawsze z trendami, a najlepiej krok przed nimi. Pokój dziecka takiego rodzica pozwala nadrobić wszystkie „nowościowe” zaległości. Co więcej, TOProdzic z chęcią opowie o to, co jest teraz prawdziwym „must have”, mając szeroką i bardzo skrupulatną wiedzę oraz szczególne obycie w temacie. Otwarty na ludzi i gadatliwy

  1. Rodzic Ę, Ą

Zabawki z sieciówek – nigdy w życiu! Zabawki na topie – absolutnie nie! Plastik oraz „Made in China” – odpada. Tylko eko, tylko hand made, tylko to, co w pełni spersonalizowane i przygotowane zgodnie z oczekiwaniami dziecka, czytaj rodzica. Wszystko naturalne. I koniec – kropka. Typ bezdyskusyjny, nieco ortodoksyjny, który jasno i głośno wyraża swoje poglądy i upodobania. Aż strach iść z prezentem. Na szczęście zawsze służy pomocą, wskazując CO i GDZIE kupić dla malucha. Da się lubić.

 

  1. Rodzic-analityk

Zanim kupi zabawkę, analizuje: budowę, kolory, skład, cenę, wartości poznawcze, emocjonalne, wytrzymałościowe i techniczne produktu. Dla pewności rzuci temat zabawki na wszelkich możliwych formach internetowych, przedyskutuje swój pomysł z przyjaciółmi mającymi dzieci w podobnym wieku, podpyta panią w sklepie, rozważy możliwość zakupu na raty, albo odkupienia produktu już używanego, ale jedynie w idealnym stanie. Sprawdzi też czy produkt jest w kolorach gazetach parentingowych. Dla większego komfortu decyzji porówna jeszcze cenę w hurtowni, popularnej sieciówce i 15 innych sklepach internetowych polecanych na ceneo.pl. Przeszuka Allegro.pl, a nawet znajdzie 3 inne zamienniki. Po czym przemyśli sprawę jeszcze przez kilka dni i… podejmie decyzję. Uff, nareszcie, udało się!!! Pełna satysfakcja. Uporządkowany, przemyślany i sympatyczny.

 

  1. Po prostu rodzic

Nie kombinuje, nie cuduje, nie analizuje i nie do końca rozumie ideę rodzica TOP, rodzica Ę i Ą oraz analityka. Kupuje te zabawki, które mu się spodobają lub te, które wybierze jego dziecko. Czasem też podpatruje, którymi zabawkami bawi się jego dziecko w żłobku/przedszkolu/u znajomych i podobne kupuje dla malucha. Zazwyczaj po prostu – idzie za głosem serca

 

I jak odnajdujecie się w naszej rodzicielskiej typologii?

Pozdrawiamy

 

 

Tagi:
  • Z humorem

Autor: ela