Pogotowie Prezentowe

Zabawki w kobiecej torebce

To będzie wpis tylko dla mam, babć i cioć, tudzież starszych sióstr, które już noszą swoje torebki. Wiemy, że w tym osławionym niezbędniku każdej kobiety mieści się wiele. I zaczyna jeszcze więcej gdy pojawia się dziecko. Wtedy lwia część torebki jest zamienia się torebkę prawie dziecięcą. Co do niej spakować? Zapraszamy na przegląd podręcznych zabawkowych must have

Spacer, z zakupy, kawa w ulubionej kawiarni. I maluch w wózku lub już na własnych nogach, dzielnie kroczący z mamą przez świat. Przezorna mama ma torbę, zazwyczaj większą niż powinna i pojemniejszą bardziej niż komukolwiek się wydaje. A w tej torbie... same skarby. Są kobiece niezbędniki, ale prawdziwe must have to sprawunki dla dziecka. Oprócz tych oczywistych, bez których z domu ruszyć się nie można (czytaj pieluchy, chusteczki, coś do picia, coś do przegryzienia), powinny się zmieścić również te z pozoru niekonieczne, ale jakże pomagające w spokojnym wypiciu owej kawy czy przymierzeniu upatrzonej sukienki, czyli zabawki. Dyskretne i spokojnie mieszczące się w ogromie rzeczy torebkowych.

>> Dla niemowlaka

O zaletach czytania, a w tym przypadku oglądania nie trzeba dużo pisać. Drewniana, schludna książeczka w ładnych kolorach z pewnością zmieści się w czeluściach torby. Pasować będzie do niej wykonana z wysokiej jakości, lekkiego, lakierowanego drewna grzechotka. Serce zabawki jest metalowe, a groszki wydają wyjątkowy delikatny dźwięk. Grzechotka może też pełnić rolę gryzaka.

>> Dla roczniaka

Samochodzik dla chłopca, zaś dla dziewczynki pierwsza prosta układanka w formie piramidy - zdziwiona sowa. Wszystko drewniane, w niedużych, podręcznych rozmiarach.
                           

>> 2- i 3-latki

Autko, ale z pasami bezpieczeństwa w wersji kolorystycznej dla chłopca i dziewczynki, wspierające rozwój motoryki małej, to pierwsza propozycja dla nieco starszych maluchów. W torebce zmieści się też z powodzeniem 6-elementowa układanka w eleganckim pudełku oraz różnego typu przeplatanki, które skupią uwagę dziecka na dobrych kilka chwil.

>> 4-6-latki

W kobiecej, mamuśkowej torebce nie powinno też zabraknąć akcesoriów do zabawy dla starszaków. A zatem na początek mały i sprytnie chowający cały asortyment domalowania piórnik. Ucieszy zawsze. Do zestawu pasować będzie też zabawka, będąca sportowym wyzwaniem - gra zręcznościowa "złap piłeczkę". Zasada prosta - trzeba tak podrzucać piłeczkę, aby zmieściła się w zagłębieniu. Trudne? Nie tyle trudne, ile wymagające koncentracji i dobrej koordynacji. A gdy zostanie jeszcze miejsce w torebce, zapakować można grę "Story Cubes".

 >>> powyżej 7 lat 

7 lat to już poważny wiek, co wcale nie oznacza, że czas zabawy się skończył. Wręcz przeciwnie - 7-latki nadal bardzo jej potrzebują. Dlatego warto pamiętać, aby z myślą o nich zabrać choćby drewniane pudełko zabaw. Pakiet 4 gier (talia kart, kostki do gry, bierki oraz domino) na pewno się przyda. A gdy junior lubi wyzwania, ucieszy go schowana w maminej torbie gra Scrabble MATTEL Łamisłówka. Jest to wyjątkowa wersja najpopularniejszej gry słownej na świecie. Czym różni się od klasycznej wersji? Nie ma planszy! Gra składa się wyłącznie ze 108 płytek z literkami. Cała zabawa polega na ułożeniu z wybranych kostek wyrazów w jak najszybszym tempie i w dowolnym kierunku.

                                                      

                               

A Wy jakie macie swoje torebkowe zabawki?

Pozdrawiamy

Zespół PaTaToy.pl                                                     


Autor: ela