Pogotowie Prezentowe

Wakacyjny wymiar zabawy

Czy zauważyliście, że w wakacje wszystko jest jakby inne? Mniej się śpieszymy, bardziej zwracamy uwagę na pogodę, mamy więcej cierpliwości i dystansu. Świat wydaje się bardziej przyjazny, a urlopowa atmosfera rozwiewa wszystkie problemy codzienności, oferując w prezencie lepszą perspektywę na życie.

Nawet dzieci w wakacje bawią się inaczej: bardziej, z większym zaangażowaniem i kreatywnością, bo w końcu czasu na zabawę jest dostatecznie dużo. Bo w końcu lista rzeczy do zrobienia jest dużo mniejsza niż w roku szkolnym. Dlaczego o tym piszemy? Bo chcemy zwrócić Waszą uwagę, że Zabawa to ważna sprawa. Nie tylko w wakacje, kiedy jest na nią sporo wolnego czasu, ale też od września do czerwca. Przy całym ogromie obowiązków, dojazdów, zajęć dodatkowych, spotkań, zebrań i sprawunków powinniśmy, ba, wręcz musimy zapewnić dzieciom czas na zabawę nawet kosztem kolejnej sprawności, następnych zajęć, wyjazdów czy festiwali talentów.

Zabawa nie jest zarezerwowana tylko na czas wakacji - ona powinna być czynnością codzienną, taką jak mycie zębów czy ścielenie łóżka. A zatem - niech dzieci się bawią! Niech wykorzystują maksymalnie czas wakacji, a my - dorośli - pamiętajmy, że 1 września nie kończy się czas zabawy. On się tylko nieco zmienia...


Z pozdrowieniami

Zespół PaTaToy.pl

Tagi:
  • EKSPERCKO

Autor: tomek