Pogotowie Prezentowe

Sprytni pomocnicy naukowi

Mali, sprytni i bardzo pomysłowi. Oto oni – pomocnicy naukowi: zabawki, które ułatwiają wędrówkę po meandrach wiedzy. Zabawki naukowe, bo tak chyba należałoby je nazwać, polecają się na 1 września.

 

Zabrzmi banalnie, ale „za naszych czasów” jedynie liczydło było produktem wspierającym dziecko na naukowej drodze. Zeszyt, piórnik, tornister stanowiły całe wyposażenie ucznia. Dziś na szczęście jest inaczej – mamy mnóstwo zabawek – naukowych gadżetów. W PaTaToy.pl zebraliśmy, naszym zdaniem, te najciekawsze i rzeczywiście potrzebne. Dlatego zapraszamy na subiektywny przegląd szkolnych „must have”. 


1.  Zakładka do książki - niby banalny gadżet, ale jakże przydatny! Kiedyś zakładki były tylko w jednym kształcie, dziś ma ona postać choćby nitki czy wstążki z dodatkiem, która jest nie tylko praktyczna, ale i oryginalna.

 

2. Liczydło mocno ewaluowało przez lata, ba wieki! Kiedyś siermiężne i mało kolorowe, dziś łączy kilka funkcji: od matematycznych, po naukę alfabetu, a nawet języka obcego.


3.  Biologia ma też swoje szkolne gadżety. Co powiecie na prawdziwy szkielet ludzkiego ciała? Wszystkie zakamarki organizmu na wielkim szkielecie - taka nauka będzie tylko przyjemnością!4.  Matematyka to królowa nauka, choć nie dla każdego. Jeśli wyzwaniem jest tabliczka mnożenia, można się wspomóc zabawką, dzięki której iloczyny nie będą miały już żadnych tajemnic!

5. I znów matematyka! Bo skoro tabliczka mnożenia jest już opanowana, to idziemy krok dalej - ułamki! Drewniane ułamki BAJO ułatwiają zrozumienie takich pojęć, jak 1/2, 1/9 czy 2/5. Różnokolorowe klocki w kształcie walców wykonano w różnych wysokościach odpowiadających wartościom poszczególnych ułamków.


6. A na koniec coś praktycznego - drewniane podstawka na książkę. Tak prosty gadżet, a jakże pomocny, zwłaszcza jeśli dziecko dopiero zaczyna swoją przygodę z edukacją. Zdecydowania ułatwia czytanie, przepisywanie czy odwzorowywanie.
 Pełną ofertę naszych pomocników naukowych znajdziecie tu: https://patatoy.pl/kategoria/szkolne-akcesoria

Pozdrawiamy

Zespół PaTaToy.pl

Tagi:
  • EKSPERCKO

Autor: tomek