Pogotowie Prezentowe

Nowe życie dawnych zabawek

Zamknijcie na chwilę oczy i przenieście się do swojego dzieciństwa, do swojego pokoju, do zabawek, którymi bawiliście się na co dzień.

Z pewnością zostały one we wspomnieniach, ale nie tylko. Bo dziś producenci dają nowe życie dawnym zabawkom – wracają do produktów, które cieszyły maluchy 30, 40, 50 lat temu. Jak zmieniły się zabawki? Sami zobaczcie!

 

KOOGLO - drewniane klocki w nowej odsłonie

Zwyczajne klocki drewniane w nietypowej odsłonie. KOOGLO to drewniane klocki magnetyczne, których ścianki zostały uzupełnione magnesami. Dzięki temu można je łączyć ze sobą na wiele sposobów, budując przestrzenne konstrukcje, które nie rozpadną się tak łatwo podczas budowy. KOOGLO łączą tradycję zabawy drewnianymi klockami z nowoczesnym podejściem do produktu.

Graj w domino

Pamiętacie domino? Kiedy były to zwykłe płaskie klocki w formie prostokątów  z kropkami, które trzeba było dopasować ilościowo. A dziś? Dziś znaleźć można mnóstwo nowych, kolorowych wersji domina: obrazkowych, literowych, cyferkowych, ze zwierzątkami, pluszowych, z postaciami  z bajek i filmów… Nie pozostało nic z surowego klocka, który wymagał tylko policzenia kropek.Puzzle warstwowe

Co można nowego wymyślić w puzzlach? Otóż wiele. Marka Hape wymyśliła puzzle przestrzenne - dziecko układa kolejne warstwy klocków, a tym samym kolejny obrazek.

Liczydło nie tylko do liczenia

Dawne ascetyczne liczydła też otrzymały współcześnie nowe życie. I nie tylko uczą liczenia, ale też np. słówek angielskich. Ponadto liczydło zyskało też zupełnie nowy design.
Państwa-miasta

Pamiętacie te kartki z rysowanymi odręcznie tabelkami, które potem skrzętnie wypełniamy się wyrazami na dana literę? My mamy tę grę jak żywą w pamięci, a teraz dodatkowo w naszym magazynie czeka współczesna jej wersja. Na platformę uczestnicy kładą kartą z kategorią, a „maszyna” losuje literkę. Te kto pierwszy naciśnie klawisz i odpowie, zdobywa punkt i zabiera kartę. Co ważną w tej wersji można wybierać kategorie w zależności od tego, w jakim wieku jest dziecko. Dla starszych pojawiają się pytania o pisarza, rzekę czy zespół, dla młodszych dzieci kategorie są łatwiejsze – np. imiona męskie czy żeńskie.

 


Statki

Ta kultowa gra też doczekała się wersji na miarę XXI wieku. Zamiast kartki i ołówka, są pięknie ilustrowane statki w postaci magnesów, które umieszcza się na dwóch magnetycznych planszach z motywem pirackim. Każdy z graczy dysponuje 10 statkami. Dodatkowo, gracze otrzymują ścieralne markery, karty do zaznaczania trafionych statków przeciwnika oraz gumkę. Dodatkowo plansze podzielone na dwa poziomy trudności umożliwiają zaangażowanie się w zabawę młodszym i starszym dzieciom.

Pozdrawiamy sentymentalnie!
Zespół PaTaToy.pl

Autor: ela