Pogotowie Prezentowe

Kocham więc zapinam

Jak często podróżujecie z dziećmi? Zapewne często. Bo dziś zapanowała swoista moda na rodzinne podróżowanie. Teraz nie tylko można, a nawet trzeba, aby być na fali trendów parentingowych. 

Niezależnie jednak od ilości i długości tych podróży jedno jest pewne – nie ma podróży bez samochodu i… fotelika. Ale sam fotelik to nie wszystko. Ratuje on życie dopiero w momencie, gdy jest prawidłowo zamontowany i gdy zapniemy w nim dziecko. Niby banał, ale wciąż trzeba o nim mówić. Dlaczego? Bo nadal pokutuje w nas przeświadczenie, że „to tylko kilka kilometrów” i „jakoś się uda przejechać”.Jakoś, może, uda, e, nic się nie stanie… I tak jedziemy, pędząc na łeb, na szyję, aby zaoszczędzić „cenne” rzekomo sekundy na zapinaniu fotelika. Udaje się przejechać raz, drugi, setny… I w zasadzie nie byłoby tematu, gdyby nie takie pojęcie jak MIŁOŚĆ i BEZPIECZEŃSTWO. Bo skoro kocham swoje dziecko, to o nie dbam. Czyli w owym dbaniu kryje się również zapinanie w foteliku. Dlatego nie bez kozery organizatorzy akcji www.KochamZapinam.pl, którą popieramy całym sercem, wybrali takie hasło. Bo ono przemawia – sprawdziliśmy sami. I gdzieś tam z tyłu głowy się koduje tuż obok całej naszej miłości rodzicielskiej. Kochacie swoje dzieci? Więc je zapinajcie – nawet gdy jedziecie ulicę dalej do żłobka, przedszkola czy szkoły. Dystans nie ma znaczenia – liczy się to, że je kochacie i chcecie zapewnić maksimum bezpieczeństwa.

Kocham Zapinam, czyli akcja blogosfery

Projekt www.kochamzapinam.pl to wspólna akcja 15 blogerów, którzy w ten sposób chcą zwrócić uwagę na powszechny brak świadomości i wyobraźni osób przewożących dzieci. Odpowiednio dobrany i zamontowany fotelik samochodowy oraz poprawnie zapięte pasy bezpieczeństwa nie są niczym nadzwyczajnym, a jednocześnie pełnią bardzo ważną rolę w codziennym podróżowaniu. Dlatego i my włączamy się w akcje, która jest nie tylko przypomnieniem, ale też ogromną szansą na profilaktykę i budowanie dobrych postaw u dzieci. Bo skoro maluch nauczy się zapinania pasów już w dzieciństwie, to potem w dorosłym życiu będzie to dla niego zupełnie naturalne i odruchowe. 


Promocja dobrych postaw

Cała akcja to nie tylko portal informacyjne czy zdjęcia maluchów w pasach. To także specjalny gadżet, który pozwala rodzicom na kształtowanie owych dobrych postaw u dzieci. PaTaToy.pl przygotował specjalne, dedykowane akcji autka z pasami bezpieczeństwa. Wiemy doskonale, że dobre nawyki kształtuje się od maleńkości. Dlatego nasze autka to wyjątkowe zabawki z pasażerem, który ma zapinane pasy bezpieczeństwa. Bez nich autko nie ruszy, bo pasażer wypadnie. Maluch uczy się więc, że pasy zawsze i bezwzględnie trzeba zapinać. Nauka przez zabawę i zabawa przez naukę.


Jeśli chcecie sprawdzić nasze autka – zapraszamy

Szczegóły akcji: www.kochamzapinam.pl

Tagi:
  • EKSPERCKO

Autor: ela