Pogotowie Prezentowe

Jak kupować by nie zwariować? 5 praktycznych wskazówek

Przed nami prawdziwe zakupowe szaleństwo. Szczyt sezonu. Sprzedażowy pik we wszystkich segmentach rynku. W zabawkach również. My podpowiadamy jak kupować, by nie zwariować!

 

Wskazówka nr 1 – Modne nie znaczy dobre dla Twojego dziecka

Twoje dziecko może nie znać pojęcia „moda”, „najnowszy trend” czy „must have”, ale z pewnością potrafi doskonale określić co lubi, o czym marzy lub jaki produkt przydałby mu się najbardziej. Może, ale wcale nie musi, to być to topowa zabawka. Może Twoje dziecko ma zupełnie inne zainteresowania i potrzeby niż mainstreamowe trendy produktowe.

Wskazówka nr 2 – Drogie nie znaczy zawsze najlepsze

Dobrze by było, gdyby cena gwarantowała najlepszą jakość. Niestety jednak, nie zawsze idzie to w parze. Gwarancją zakupowego sukcesu jest przede wszystkim zdrowy rozsądek i uwzględnienie dziecięcych potrzeb.

Wskazówka nr 3 – Nie kupuj byle kupić

Doskonale wiemy, że nie zawsze jest czas na przemyślane zakupy.  Często robimy je na ostatnią chwilę – kupujemy byle kupić. Cokolwiek, nieważne co, byle znalazło się pod poduszką czy choinką. Dla Twojego dziecka jednak otrzymany prezent będzie tym jedynym wyjątkowym, tym, na który czekało i dobrze, gdyby nie otrzymało owego „czegokolwiek”. Jeśli już nie masz pomysłu na prezent lub zwyczajnie nie chcesz szukać, skorzystaj z naszych podpowiedzi „Pogotowia Prezentowego” lub po prostu wybierz bon zakupowy, a potem usiądź z dzieckiem i niech ono samo zadecyduje co będzie podarunkiem.

Wskazówka nr 4 – Nie kupuj na zapas

Zapasy na zimę dobrze zrobić, ale chyba tylko te do spiżarni. Zabawki na zapas to niekoniecznie dobry pomysł. Pamiętaj, że dziecko rośnie, zmienia się, rozwija. Zmianie ulega też jego sposób zabawy. To, co dziś go cieszy i fascynuje, może za miesiąc być już przeszłością, bo np. raczkujący maluch zacznie chodzić, a ten, który nie liczył, nagle opanuje dodawanie i odejmowanie. Dziś w dobie internetu, zabawki bardzo szybko można dokupić – my w PaTaToy.pl jesteśmy dla Was 24 godziny na dobę!

Wskazówka nr 5  - Nie kupuj bez atestów

Zdrowie  i życie dzieci to wartość najważniejsza, nadrzędna i nie podlegająca dyskusji. Dlatego nie kupuj zabawek, które nie mają wymaganych atestów, które są słabo oznaczone, nie mają instrukcji obsługi po polsku lub precyzyjnie określonego producenta lub dystrybutora. Nie warto ryzykować. 

Pozdrawiamy

Zespół PaTaToy.pl

Autor: ela