Pogotowie Prezentowe

Jak często kupować zabawki?

Ha! Takiego tematu u nas na blogu nie było jeszcze, a przecież temat arcyważny i arcyciekawy. Powodów wiele, wątpliwości mnóstwo, chęci są, tylko pytanie co na to domowy budżet.


Też macie takie wrażenie, że zabawki w domu mnożą się niemiłosiernie każdego dnia, nawet gdy pozornie ich nie kupujemy? Ale jak nie kupować skoro dziś mamy ogromny wybór, który i nam - rodzicom - dostarcza wiele radości i zakupowych emocji?

Częstotliwość zakupu zabawek to sprawa bardzo indywidualna. Chyba jednak kluczowe powinno być jedno – dobra wola i chęć rodzica. Jak często my dorośli kupujemy nowe kosmetyki, gadżety, idziemy do spa, kina czy „na miasto”? To są te „nasze”, dorosłe zabawki, których częstotliwość ustalamy w miarę potrzeb, możliwości budżetowych czy zdolności czasowych. Warto w tym kontekście zestawić owe dorosłe zachcianki z zakupami zabawek i wybrać taką częstotliwość, która będzie nam najbardziej pasowała, a przy tym pozwoli niejako sprawiedliwie podzielić ten domowy budżet dla każdego. Dla jednych będzie to raz w tygodniu, dla innych sporadycznie przy ważnych okazjach. 

Oczywiście do tego dochodzą jeszcze inne czynniki:

- święta – o urodzinach, mikołajkach, gwiazdkach i innych tego typu pisać nie musimy,

- rozwój – gdy dziecko wkracza w kolejne fazy rozwoju i widzimy, że opanowało już zabawę dotychczasowych akcesoriami, warto rozważyć zmianę/dokupienie/wymianę z innym rodzicem,

- obiecanki – jeśli obiecujemy dziecku, za na jesień dostanie zabawkę X, koniecznie dotrzymujmy danego słowa, zwłaszcza jeśli syn lub córka widzą już w kalendarzu nową porę roku,

- radość - miło jest dostawać prezenty, ale jeszcze milej je wręczać, a komu jak nie naszym dzieciom? Czasem chwila "zakupowej słabości" rodzica może stać się świetnym początkiem nowych zabaw z nową zabawką.


A Wy jak często kupujecie zabawki?

Pozdrawiamy

Zespół PaTaToy.pl


Autor: ela