Pogotowie Prezentowe

Gofry z bezą, czyli wakacyjna zabawa na różne sposoby

Odkrycie nr 1 - Gofry z bezą!

Mniaaamm, absolutnie najlepsze i przez to najdroższe, ale co tam - w końcu są wakacje! Ale co gofry mają wspólnego z zabawą i naszym blogiem? Otóż smakami można się przecież bawić i to od najmłodszych lat. A wakacje możemy czerpać je całymi garściami, również mając na uwadze smak waty cukrowej czy lodów smerfowych. I nie zabraniajmy dzieciom tych wakacyjnych smaków - nie będą, niech cieszą i zostaną jako wspomnienie na całe życie.


Odkrycie nr 2 - Biała kartka

- Mamo, dlaczego tu wisi biała kartka???

- Córeńko, to biała flaga, czyli zezwolenie na kąpiel w morzu...

Ta "biała kartka" jednak już została w naszym rodzinnym języku i nigdy już nie będzie oklepaną i nudą ze wszech miar "białą flagą". A zdarzy się tak zawsze wtedy, gdy pozwolimy dziecku bawić się językiem, kiedy pokochamy jego skojarzenia i zaadaptujemy je do swojej językowej skarbnicy. Ktoś mądry kiedyś powiedział: "Język dziecka jest językiem jutra...". Odkrywajmy to "jutro" codziennie.


Odkrycie nr 3 - Nie jest mi zimno!

Czy zauważyliście, że dzieciom nad wodą nigdy nie jest zimno? I zabawa nad wodą może trwać nieprzerwanie do późnych godzin wieczornych? I że dzień na plaży zawsze jest za krótki? I że czas dzieciom mija inaczej? One bawią się czasem, nie dzielą go, nie ograniczają - mają naturalną zdolność przechodzenia z jednej zabawy w drugą... Warto więc podglądnąć maluchy, aby nauczyć się życia bez pospiechu...


Odkrycie nr 4 - Na plaży bez gadżetów fajnie jest!

Łopatka, wiaderko i całe morze piasku oraz morze w rzeczy samej, czyli na plaży fajnie jest! Plaża jest na tyle atrakcyjna dla dziecka, że nie trzeba zabierać ze sobą żadnych dodatkowych gadżetów :) One same się znajdą - patyki, muszelki, wodorosty i wiele innych, na które my - rodzice - raczej nie spojrzymy. Na plaży dobrze jest dać się ponieść zabawie dziecka. Nie proponować, nie sugerować - niech samo odkrywa tę wielką piaskownicę!

Tagi:
  • EKSPERCKO

Autor: ela