Pogotowie Prezentowe

Gdzie szukać informacji o zabawkach?

Pewnie nie raz, nie dwa szukaliście inspiracji, wieści o zabawkach, ot, po prostu chcieliście wiedzieć więcej. Na pozór wydaje nam się, że zabawki są wszędzie, że piszą o nich praktycznie wszyscy, ale jak się potem okazuje twardych danych nie jest zbyt wiele. A o nie właśnie chodzi. Oprócz różnorakich opinii, rankingów i propozycji w stylu 5 zabawek na plażę i 10 propozycji na zimowe wieczory warto czasem wyposażyć się w wiedzę, która nie tylko wskaże konkretne produkty, ale też będzie pokazywała szerszą perspektywę branży zabawkarskiej.

Tak więc przedstawiamy Wam naszą subiektywną listę źródeł, po które warto sięgać w wolnej chwili.

1.      Nasz blog – tak nieskromnie zaczynamy od siebie J, ale mamy nadzieję, że się nie gniewacie. Chcemy pisać o tym co nas inspiruje, o naszych doświadczeniach, pomysłach i przemyśleniach.

2.      www.Zabawkowicz.pl  – miejsce z ugruntowaną pozycją na rynku. Skarbnica wieści, testów i filmików, a przede wszystkich nowości. I zawsze bardzo na bieżąco.

3.      Konkurs Zabawka Roku, www.zabawkaroku.pl – wyłania te zabawki, które są naprawdę nietypowe. Ważne miejsce inspiracji i podpatrywania tego co najbardziej podoba się gwiazdom show-biznesu, które tłumnie zasiadają w jury konkursu.

4.      Magazyn „Branża Dziecięca”, www.branzadziecieca.pl – dla branżystów, ale nie tylko. Dużo praktycznych wskazówek, newsów i marketingowych podpowiedzi dla firm oraz dla każdego, kto chce śledzić trendy. Bardzo dobre, rzetelne kompendium wiedzy.

5.      Aktywnie działa Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych - Polish Toy Association , www.toys.pl – skupia firmy z branży, udziela porad oraz przekazuje najnowsze informacje dotyczące zmian prawnych w zakresie produkcji i sprzedaży zabawek łącznie z dyrektywami unijnymi. Twarde dane, wiele prawnych porad, możliwość rozmowy z ekspertami.

6.      Gdy natomiast szukać chcielibyście nostalgicznie przenieść się w dawne czasy, polecamy blog http://starezabawki.blogspot.com/ – są tam zdjęcia przeróżnych starych zabawek nadsyłane przez ludzi z całego świata. W ten sposób powstała już spora galeria zdjęć i wspomnień. Jeśli i Wy macie coś ciekawego zabawkowego na strychu/w piwnicy/w schowkach/pawlaczach czy innych – warto sfotografować i przesłać do autorki.

7.      Magazyn „Świat Zabawek”, Wydawnictwo Unit, www.swiatzabawet.net – kolejny magazyn branżowy, w którym znajdziemy wydarzenia, nowości, consulting, rozmowy o  trendach oraz zagadnienia prawne. Ciekawie i rzetelnie.

8.      Kwartalnik „Kid Shop”, Wydawnictwo Unit, www.swiatzabawek.net/kids-shop - magazyn podejmujący tematy każdego sezonu i zatowarowania.

9.      „Rynek Zabawek”, www.rynekzabawek.pl – ciekawe miejsce w sieci, ale też magazyn, który ukazuje się 8 razy w roku. Ponad 80 stron rzetelnych informacji, porad, trendów. I co ważne, w magazynie prezentowane są najciekawsze kampanie reklamowe z branży. Można więc podpatrzeć najlepszych J

10.  Ważnymi wydarzeniami dla branży są też targi:

Miłego czytania!

Tagi:
  • EKSPERCKO

Autor: ela