Pogotowie Prezentowe

Deszczowo mi

W tym roku wrzesień chyba mocno zaprzyjaźnił się z miesiącami wakacyjnymi, bo pogodowo był bardzo łaskawy przez większą część swojego kalendarzowego czasu. Ale teraz koniec - wrzesień się zreflektował i pokazuje swoje prawdziwe oblicze. A jakże - jakaś odmiana musi być!

Ta odmiana motywuje nas do zmian, wynikających jednak nie tylko z powodu roku szkolnego, ale zmiany spędzania wolnego czasu. Dotychczas popołudnia, smagane słońcem, nie pozwalały siedzieć w domu - wyganiały do lasu, parku, na ogródek, do piaskownicy czy na basen. Był to czas aktywności pozadomowej. Ale to właśnie się zmienia i proporcje zaczynają przechylać szalę na pobyty i zabawy domowe, zwłaszcza gdy za oknem pada, siąpi i leje niemiłosiernie...

Zaczyna się gorączkowe szukanie pomysłów, inspiracji i każdego innego patentu jak umilić dzieciom czas domowy, a najlepiej połączyć go z edukacją i nauką mimochodem wplataną w radosną zabawę.

My w PaTaToy.pl mamy tych patentów na deszczową pogodę przeszło tysiąc! Bo mniej więcej tyle naszych produktów można wykorzystać w domowej zabawie. Ale po kolei. Nie będzie ich tysiąc, ale 5 najciekawszych, oczywiście naszym subiektywnym zdaniem, ale z uwzględnieniem grupy badawczej jaką są cały czas nasze dzieci :)

1. Stare, dobre domino w nowej formie

Pamiętacie domino ze swojego dzieciństwa? Ile radości było w układaniu, a potem ile emocji gdy jeden klocek puszczał w ruch całe domino? Dziś można wrócić do swoich lat dzieciństwa i zarazić dominową pasją malucha, a przy tym spróbować pracy nad precyzją ułożenia, motoryką małą, skupieniem uwagi i ostrożnością w układaniu. A że domino można układać bez końca, to prędzej zabraknie dni jesiennych niż pomysłów jak na nowo ustawić.Nasze domino zobacz TUTAJ


2. Gry z serii Timeline

Gry dla starszaków, które stanowią doskonałą bazę do nauki. Podzielone są tematycznie - można wybrać wersję z wynalazkami czy odkryciami i bawić się w dopasowanie dat, miejsc czy wydarzeń. Łatwo nie będzie, bo gra wymaga sporej wiedzy i refleksu - wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart.

Zobacz grę TUTAJ


3. Palcem po mapie

Choć pogoda niepewna za oknem, podróżować można zawsze, a już na pewno gdy ma się wyjątkową interaktywną mapę Polski od Dumel Discovery. Dzięki niej nie tylko dziecko, ale i dorosły dowie się ciekawostek o miastach Polski, pozna ich herby, będzie wiedział, która ze sławnych osób pochodziła z danej miejscowości, a podróżom towarzyszyć będzie Mazurek Dąbrowskiego. Nic, tylko podróżować!

Sprawdź mapę TUTAJ


4. Kukurydziane klocki, ale nie do jedzenia

Wyprodukowane zostały ze skrobi kukurydzianej i barwników spożywczych, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla dzieci. Kukurydziane Play Mais to świetny trening kreatywności i czas na zmierzenie się z fantazją. Z tych kukurydzianych chrupków można tworzyć abstrakcje jak i całkiem realne obrazy - wystarczy tylko chcieć!

Zobacz produkt TUTAJ

5. Kotek i kłębuszki

Ostatnia propozycja to zadanie dla bystrzaków i małych precyzyjnych dłoni - balansujący kotek, któremu trzeba pomóc ułożyć kłębuszki na brzuszku. Sprawa nie jest łatwa, bo kłębuszki ciągle spadają, a sam kotek nie potrafi usiedzieć w miejscu. Ale to nic - wprawna ręka szybko upora się z wyzwaniem!

Zobacz balansującego kotka TUTAJ


A Wy jakie macie swoje deszczowe, zabawowe patenty???

Tagi:
  • EKSPERCKO

Autor: ela