Pogotowie Prezentowe

5 zabawek na jesień

Jesień to bardzo humorzasta pora roku. Nigdy nie wiadomo czy będzie pełna letniego słońca i kolorowych liści, czy szaro-burych dni, mokrych chodników i ogólnego zniechęcenia. Dlatego warto się na jesień przygotować. Również w sferze zabawek.

Nostalgiczna jesień często sprawia, że rozprężenie (żeby nie powiedzieć znudzenie) udziela się każdemu. Dzieciom również. Wtedy pomocna może okazać się szafka, w której na szczególnie bure, jesienne dni będzie czekać przeciwwaga - nowe, kolorowe coś, co pozwoli na wspólną zabawę. Bo razem łatwiej pokonać jesień!

A zatem nasze top 5, oczywiście tematycznie związane z jesienią. Sprawdzicie z nami?

TOP 1 - gra "Szczęśliwe drzewo" - dla dzieci 5+

Jesień to nieodzownie drzewa. Kolorowe, nietypowe tak jak Janodowe "Szczęśliwe drzewo". Na pozór prosta gra, w której gracze muszą ułożyć drzewa - w grze jest 5 różnych gatunków. Każdy uczestnik losuje karty i układa drzewo dokładnie takie jak te, które widzi na rysunku. A drzewa różnią się między sobą małymi detalami - kto je najszybciej zauważy, a przy tym wylosuje odpowiednią kartę, wygrywa!
TOP 2 - kreatywny zestaw "Las" do wyszywania - dla dzieci 4+

Ten las może być i niebieski, i różowy, i tradycyjny zielony... Bo to lat, który wyszywa dziecko - magiczny, nietypowy...TOP 3 - Jaka jest pogoda - domowa stacja meteo - dla dzieci 8+

Jesienią w pogodzie dużo się dzieje. A to deszcz, a to wiatr, a to przymrozki... Jest co obserwować, zwłaszcza jeśli dziecko (najlepiej starszak) będzie miał (prawie) profesjonalny sprzęt do sprawdzania pogody. Teraz dowie się jaka jest prędkość i kierunek wiatru, zmierzy temperaturę, ilość opadów, a także ciśnienie i wilgotność powietrza.


TOP 4 - Interaktywne czerwone jabłuszko - dla dzieci 0+

Pamiętacie wierszyk Jana Brzechwy "Entliczek-pentliczek"? Zabawka to niejako ilustracją do niego! Interaktywne jabłuszko z szeleszczącym liściem i robaczkiem - dżdżownicą - to doskonała propozycja dla niemowlaków. Czaruje kształtem, kolorami i dźwiękami.


TOP 5 - drewniana układanka jeż- dla dzieci 18 +

Sympatyczne zwierzątko jest synonimem jesieni. Jednak ten jeż niesie ze sobą nie jabłka, a cyferki i kropeczki, wskazując prostą drogę do... matematyki.


Kolorowej i tylko słonecznej jesieni Wam życzymy!

Zespół PaTaToy.pl

Tagi:
  • EKSPERCKO

Autor: tomek