Pogotowie Prezentowe

Motoryka mała w zabawie

Motoryka mała - to pojęcie weszło ostatnio mocno do rodzicielskiego słownika. Nieco enigmatyczne i mocno naukowe odnosi się do sprawności ręki (tu szczególnie dłoni i palców) i ma swoje szczególnie zastosowanie w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym, kiedy to kształtuje się umiejętność pisania.

Najciekawsze zabawki Hape - bardzo subiektywny przegląd PaTaToy

Nie było łatwo, ale się udało. Wytypowaliśmy dla Was 10 najciekawszych zabawek Hape. Kryterium przyjęliśmy jedno: dobra zabawa w każdym wieku. A zatem zapraszamy do czytania i oglądania (albo do oglądania i czytania).

#RokDobrejZabawy - październik z Hape


To już ósmy miesiąc naszej akcji #RokDobrejZabawy. W październiku - miesiącu jesiennym - nie mogliśmy wybrać innej marki niż HAPE, czyli zabawek pachnących lasem.

Jak często kupować zabawki?
Ha! Takiego wpisu u nas na blogu nie było jeszcze, a przecież temat arcyważny i arcyciekawy. Powodów wiele, wątpliwości mnóstwo, chęci są, tylko pytanie co na to domowy budżet.

5 zabawek na jesień

Jesień to bardzo humorzasta pora roku. Nigdy nie wiadomo czy będzie pełna letniego słońca i kolorowych liści, czy szaro-burych dni, mokrych chodników i ogólnego zniechęcenia. Dlatego warto się na jesień przygotować. Również w sferze zabawek.

Pixele na zeszytach


Pamiętacie plecaki z silikonowym panelem, który pozwalał w dowolny sposób układać pixele? W PaTaToy.pl pixelowa rodzina się rozrasta - mamy już także zeszyty z kolekcji Pixie Crew.

#RokDobrejZabawy - wrzesień z edukacją


We wrześniu słowem najczęściej odmienianym przez przypadki jest "edukacja". I ta przedszkolna, i ta szkolna, i ta pozaszkolna. Znów cały system rusza z nową parą i nowymi pomysłami. Od systemu edukacji i uczenia są eksperci, a od pomysłów na zabawki edukacyjne - my.

Zaczynamy! Rok szkolny 2017/2018

Wiwat szkoła! Dzień dobry nowy roku (przed)szkolny! To będzie dobry rok - my już to wiemy! Bo w głowie mamy mnóstwo pomysł, w sercu mnóstwo radości i zapału do pracy! Pozdrawiamy wszystkich, którzy zaczynają i dedykujemy krótki wiersz.


Plecak, który codziennie wygląda inaczej


Niby zwykły plecak. Niby ciągle taki sam, a jednak. Plecak-układanka. Plecak z pomysłem. Plecak twórczy. Plecak-arcydzieło. Ponad tysiąc pikseli do zrealizowania pomysłów dziecka. Wszystko "przez" silikonowy panel, który pozwala układać z pixeli dowolne projekty.