Pogotowie Prezentowe

3-2-1.. START, czyli blogujemy!

Dzień dobry, witajcie, cześć :) Trochę niepewnie, trochę z obawami, ale z wielką radością witamy Was na Zupełnie Innym Blogu o Zabawkach. Na naszym blogu, który był i jest dla nas wyzwaniem i skrzętnie skrywaną do dziś tajemnicą, której towarzyszyły miesiące przygotowań.

Zabawkowe typy rodzicielskie

Powiedz mi jakie zabawki kupujesz, a powiem Ci jakim typem rodzica jesteś :) Tak przewrotnie zaczynamy nasze blogowe wpisy. No bo przecież przez pierwsze lata to życia to rodzic jest tym, który kupuje zabawki i decyduje czym będzie się bawić jego dziecko.

Sprawiedliwie, czyli rzecz o kupowaniu zabawek

Mały, osiedlowy sklepik papierniczo-zabawkowy z przesympatycznym panem właścicielem. Nieduży – może 5 m2 – ale dobrze zaopatrzony. A już na pewno dokonale rozwiązana kwestia prezentacji produktów, w niczym nieustępująca sprytnym zabiegom korporacyjnych sieciówek.

Zabaw(k)owy Dekalog Rodzica

Dekalog – brzmi poważnie. Bo będzie poważnie. W szalonym świecie XXI wieku kiedy już wszystkie wiemy najlepiej, najwięcej i najbardziej, warto wrócić do korzeni, podstaw i tego co tak prozaiczne, że wydaje się zupełnie nieważne.

Cylinder, czyli sprawdzamy produkty

Rozwój dziecka do lat trzech to czas niezwykle intensywnego eksplorowania świata. Kto już ma nieco starszego malucha wie, że bezpieczeństwo i uważność rodzica w tym czasie musi być na najwyższym poziomie, zwłaszcza na etapie kiedy dziecko każdy napotkany przedmiot „smakuje”, czyli wkłada do ust.

FAQ, czyli wszystko co powinniśmy wiedzieć o zabawkach, część I

W naszym cyklu będziemy odpowiadać na pytania dotyczące zabawek. Czasem będą to pytania niezwykle prozaiczne, ale wyjątkowo ważne, a czasem wejdziemy mocno w sferę przepisów, zasad i warunków.

FAQ, czyli wszystko co powinniśmy wiedzieć o zabawkach, część II

Dlaczego znak CE jest niezbędny na każdym opakowaniu produktu, jaki długie powinny być sznurki w zabawkach dla dzieci poniżej 3 roku życia i co to są ftalany – o tym w naszym cyklu. Odpowiadamy na kolejne 5 pytań.

Gdzie szukać informacji o zabawkach?

Pewnie nie raz, nie dwa szukaliście inspiracji, wieści o zabawkach, ot, po prostu chcieliście wiedzieć więcej. Na pozór wydaje nam się, że zabawki są wszędzie, że piszą o nich praktycznie wszyscy, ale jak się potem okazuje twardych danych nie jest zbyt wiele. A o nie właśnie chodzi.

Podróże małe i duże, czyli w co się bawić w samochodzie

Biorąc pod uwagę fakt, że teraz praktycznie każda rodzina ma samochód, a często w dużych aglomeracjach nawet dwa, to warto wyposażyć się w niezbędną wiedzę z zakresu zabaw samochodowych.